Srowal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srowal

Kendini bulmaya çalışan bir site...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Triceps (arka kol) Egzersizleri

2 posters
YazarMesaj
Peazir
Yetkili
Yetkili
Peazir

Triceps (arka kol) Egzersizleri Empty
MesajKonu: Triceps (arka kol) Egzersizleri   Triceps (arka kol) Egzersizleri I_icon_minitimeÇarş. Nis. 15, 2009 7:55 pm

SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION

Düz sıranın ucuna oturularak, iki el ile tutulan dumbbell, yukarıya kaldırılarak baş arkasına sarkıtılır, ve arkaya doğru sarkıtılmış olan dumbbell, nefes verilerek, dirsek ve kollar düzelinceye kadar, kontrollü ve yavaşça yukarıya kaldırılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç durumuna dönülür ve devam edilir.

ONE ARM PULLEY PUSH DOWN

"Triceps Station" denilen özel makinede uygulanır. Ucunda ağırlık plakaları olan özel tutma kulpu, bir el ile avuç içi yüze bakacak şekilde tutulup, nefes verilerek yere doğru, dirsek tamamen düzelinceye kadar itilir ve nefes alınarak başlangıç noktasına dönülür.

LONG CABLE TRICEPS EXTENSION

"Cable Cross Över" denilen istasyonda uygulanır. Yerde çekme kulplarında bulunan özel bir aparat, tel veya ip, iki el ile avuç içleri yukarı bakacak şekilde tutulur. Sırt makineye dönük, vücut hafifçe öne eğik ve bir ayak öne atılmış durumdadır. Bu durumda baş arkasından nefes verilerek öne doğru, dirsekler tamamen düzelinceye kadar çekilen ağırlık, tekrar nefes alınarak baş arkasına doğru indirilir. Dikkat edilmesi gereken husus; bütün hareket devamınca dirseklerin baş yanında sabit kalmasıdır

DUMBBELL TRICEPS REAR RAISE

Bench'in kenarına bir elle tutunarak gövde yere paralel olarak durulur. Bir el ile kavranan Dumbbell, dirsekle omuz arası vücut yanında sabit kalmak şartıyla, diz mesafesinden arkaya doğru kalça seviyesine doğru, dirsek tamamen düzelinceye kadar, nefes verilerek kaldırılır. Nefes alınarak tekrar başlangıç noktasına indirilir. Dikkat edilmesi gereken husus; bütün hareket devamınca, dirseğin vücut yanında ve sabit kalmasıdır. Triceps kickback de denilen bu hareket çift kolla da yapılabilir.

TWO ARM LYING TRICEPS EXTENSION

Düz bir sıra üzerine, iki ele alınan dumbbell ile sırt üstü uzanılır. Dirsek, yerle dik açı oluşturacak şekilde ve sabit kalır. Bu konumda, baş arkasına aşağıya doğru nefes alınarak indirilen dumbbell, tekrar nefes verilerek, dirsek tamamen düzelinceye ve triceps kası tamamen gerilinceye kadar yukarıya kaldırılır. Dikkat edilecek husus, hareket sırasında dirseğin mümkün olduğunca aşağı veya yukarıya hareket ettirilmemesidir.

TRICEPS PARALEL BAR DIPS

İki paralel barı olan özel bir cihazda uygulanır. Vücut ağırlığını kullanarak, iki bar arasında, nefes alınarak, bacaklar yere en yakın mesafeye gelinceye kadar inilir ve nefes verilerek tekrar kolların itme gücüyle, dirsekler tamamen düzelinceye kadar en üst noktaya kadar yükselinir. Hareket sırasında vücut dikliğini muhafaza etmelidir. Göğüs altlarını şekillendirmek için yapılan dips hareketinde biraz daha farklı uygulama vardır. Buna göre, iki el arsındaki mesafe normal dips hareketinde 50-60 cm. kadardır ve vücut hareket sırasında dikliğini korumalıdır. Fakat göğüs için yapılan harekette iki bar arsındaki mesafe 80 cm. kadar olmalı ve hareketi uygularken, gözler ile ayak burunlarının aynı dikey doğrultuda olmasına dikkat edilmelidir.

TRICEPS EXTENSIONS

Duz olan bir sehpaya barbell alinarak yatilir , dirsekler krilimamasina ozen gostererek en ust noktadan kafamizin arkasina kadar barbell indirilir daha sonra tekrar yukari kollar duz olacak sekilde hareket tamamlanir.Bu hareket uygulanmasi esnasinda bir esle yapilmasini tavsiye ediyorum bunun nedeni bu hareketin bir diger ismi kafatasi ezilmesidir.

KAYNAK:http://www.vucutcu.com/
http://www.altinkonak.tr.cx
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Triceps (arka kol) Egzersizleri   Triceps (arka kol) Egzersizleri I_icon_minitimeC.tesi Nis. 18, 2009 12:05 pm

Güzel paylaşım ama sadece kopyala yapıştırla bitecek bir iş bu.Resim koysaydın daha iyi olurdu.Lütfen bir daha sadece kopyala yapıştırlık bir konu açma
Peazir
Yetkili
Yetkili
Peazir

MesajKonu: Geri: Triceps (arka kol) Egzersizleri   Triceps (arka kol) Egzersizleri I_icon_minitimeC.tesi Nis. 18, 2009 7:16 pm

ܓMorgothܓܨ demiş ki:
Güzel paylaşım ama sadece kopyala yapıştırla bitecek bir iş bu.Resim koysaydın daha iyi olurdu.Lütfen bir daha sadece kopyala yapıştırlık bir konu açma

Sevgili arkadaşım tabiki kopyala yapıştırla bitecek bir iş.Bunu sen daha iyi bilirsin.Forumda açtığın tek konu kopyala yapıştırla yapılmış birkaç tane , internette her sitede görebileceğimiz sıradan,atılması 1-2 dakika sürecek bir paylaşım.(Buzz Gibi Espriler) Lütfen kendi çalışmalarınızı gözden geçirmeden başkalarını aynı eksikliklerle suçlamayın.Bu size hayatınızda artılar sağlayacaktır.Elbette resim olsa daha iyi olurdu.Ama bunu bu derece emredercesine üstelik sende bu konuda dört dörtlük hatta hatta bir dörtlük bile olmadan dile getirmen hiç hoş değil.Sen bu forumda sadece turist ya da gözlemci değilsin.Ya da buraya müfettiş olarak atanmadın.Aynı eleştiriyi aynı üslupla diğer çalışmalarıma da yapmışsın.Ben bunu buraya yazıyorum yetmesini ve ciddiye almanı dileyerek bitiriyorum.

NOT:Bu arada kaygın sadece paylaşımın yetersiz olması ise kısa zamanda bunu düzelticeğim.Biliyorsundur ki atılan mesaj değiştirilip geliştirilebiliyor.Ama eğer sorunun mesaj sayım artsın turist gibi gelip geçtiğim şu forumda bir iki sözüm bulunsun diyeyse sana yapabileceğim hiçbir şey yok...
Peazir
Yetkili
Yetkili
Peazir

MesajKonu: Geri: Triceps (arka kol) Egzersizleri   Triceps (arka kol) Egzersizleri I_icon_minitimeC.tesi Nis. 18, 2009 8:52 pm

ܓMorgothܓܨ demiş ki:
İlk olarak ben kopyala yapıştır yapmadım adam gibi hepsini yazdım(ister inan ister inanma yukarıda Allah var.)Benim sana verdiğim - puan resim koymadığın içindi buda iki. Üçüncü olarak benim açmış olduğum Buzz Gibi Espriler konusunu her sitede olduğunu kanıtlarsan senden tüm altınkonak halkı önünde Özür diliyeceğim.Biraz argoya kaçacak ama çok özür dileyerek Yiyosa Kanıtla demek istiyorum.Seninde hatanı anladığını anlayarak bu mesajımı burada bitiriyorum...

Sevgili arkadaşım öncelikle bu tür forum sitelerinde kopyala-yapıştır yapmak sadece sağ tıklayıp oradan işlem yapmak değildir.Sen bütün bunları kafandan mı yazdın, yoksa bir yerden baka baka mı yazdın?Bir yerden baksaydın eminim senin gibi bir kullanıcı kaynak belirtmemezlik yapmaz ve Srowal'ı hırsız,emek çalan,kopyacı bir site haline getirmez kaynak belirtirdi.Eğer bunları kafadan yazmışsan saygı duyarım ama sen bunları bir kaynaktan bulmuş ve oradan baka baka yazmışsan işte bu kopyalamak ve yapıştırmaktır.Bu arada sen beni güldürdün,Allah'ta seni güldürsün diyorum.(Adam gibi TEK TEK yazmışsın tebrik ediyorum)Ben bunlara internet üzerinde çok rastladığım için sana bunu kanıtlayacağım.Bu arada senin deyiminle 'Yiyosa' bu 'Yiyor' arkadaşım.Sonra dikkat edersen ben bana verdiğin puanla ilgili hiçbir şey söylemedim.Atılan mesajları dikkatli ve tam okumanı tavsiye ediyorum.Ayrıca bu ismi espriler olan konuda espri olup olmadığını anlayamadığım,gülmeye çalışıp gülemedeğim o kadar çok şey var ki.Senin gibi bilinçli bir kullanıcı nasıl olurda mizah anlayışını bu kadar enteresan kılar onu da anlayamadım doğrusu Very Happy
Şu anda www.google.com.tr ye komik-iğrenç-buz gibi espriler yazdım ve arattım ortaya çıkan sonuçlara girdiğimde ise
senin kaynak belirtmeyip attığın esprilerinin artık topluma mal olmuş espriler olduğunu görüyorum. Very Happy Very Happy Örneğin;

lk görüşte aşka inanır mısın, yoksa kapıdan yine giriym mi?

Durdurun dünyayı! İnecek var da

Paranın ne önemi var mühim olan miktarı.

Bugün senin yaş gününmüş.
Yoo herhangi bi tarafımda bi ıslaklık hissetmiyorum.

Mevlana niye dönüyomuş?
Çift okeyi varmış.

gibi espri mahiyetinde değerlendirilebilir mi bilmiyorum ama herkesin bildiği her sitede olan şeyler.Sen nasıl bide utanmadan kanıtla diyorsun ki kendin yaratmış gibi...

http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=116165

Buyrun arkadaşlar yedi ve kanıtladım.Hemem hemen aynı sırayla esprilere dikkatle bakın.İşte bugün Srowal'ımızın bu arkadaş sayesinde nasıl durumlara düştüğüne bir bakın...Çekinmeyin bakın...Ben şu anda sitemizin düştüğü durumdan açık söylemem gerekirse utanıyorum...
Manwë
Yönetici
Yönetici
Manwë

MesajKonu: Geri: Triceps (arka kol) Egzersizleri   Triceps (arka kol) Egzersizleri I_icon_minitimeC.tesi Nis. 18, 2009 9:07 pm

Morgoth, başka siteden almamış olduğunu ve yazdığını söyledin; ancak Peazir'in verdiği sitede sırasından noktasına kadar yazdıklarının tıpa tıp aynısı mevcut. Önceki mesajında belirttiğin şeyi yapmalısın şu anda bence... Ne kadar bu tartışmanın uzamasını istemesem de verdiğiniz sözü tutmalısınız... Neutral

Hoş, bu tartışma aslında uzamalı; çünkü uzamazsa yeni üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz forumumuz hakkında yanlış düşüncelere kapılabilirler. Lütfen sözünüzü tutun ve bu tartışma burada bitsin...

Burada verilen forum adresi, "Buzzz gibi espriler" adlı has bir "kopyala-yapıştır" örneği olan çalışmanın kaynağı kabul edilecektir ve tarafımdan eklenecektir. Üslup bakımından bozuk olan mesajlar silinmiştir.

Triceps (arka kol) Egzersizleri
1 sayfadaki 1 sayfası